Prowadzenie księgowości jest trudnym i czasochłonnym obowiązkiem przedsiębiorców. Dlatego wielu z nich decyduje się na powierzenie tych czynności firmom zewnętrznym. Jednak czasem wiąże się to z pewnymi niedogodnościami jak na przykład konieczność wizyt w biurze rachunkowym celem dostarczenia dokumentów bądź też omówienia spraw bieżących. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla osób prowadzących działalność gospodarczą „czas to pieniądz” – i to dosłownie. Dlatego oferujemy swoim klientom nie tylko elastyczną ofertę, ale także usługę prowadzenia księgowości online.

 

Na czym polega księgowość online?

W odróżnieniu od tradycyjnej księgowości w tym przypadku nie są wymagane wizyty w biurze rachunkowym. Wszelkie informacje oraz dokumenty przekazywane są drogą elektroniczną. Dzięki temu nie tracą Państwo czasu na dojazdy do biura – co docenią szczególnie przedsiębiorcy z mniejszych miejscowości, gdzie w najbliższej okolicy nie znajdują się biura świadczące usługi księgowe.

By skorzystać z usług online, należy wcześniej skontaktować się z naszym biurem telefonicznie celem ustalenia szczegółów współpracy. Wskażemy, jakie dokumenty i informacje będą nam potrzebne – prześlą je nam Państwo drogą elektroniczną, a my na ich podstawie sporządzimy odpowiednie ewidencje, rejestry, deklaracje i nie tylko.

 

W zakres księgowości online wchodzą następujące czynności:

 • wystawianie faktur przychodowych
 • sporządzanie deklaracji podatkowych
 • prowadzenie KPiR
 • prowadzenie ewidencji podatkowych
 • przygotowywanie sprawozdań finansowych
 • sporządzanie wniosków kredytowych
 • prowadzenie ewidencji środków trwałych i wyposażenia
 • sporządzanie wniosków o zwrot VAT w budownictwie
 • obliczanie składek oraz zobowiązań finansowych
 • sporządzanie umów
 • i inne.

 

Jakie są zalety księgowości online?

Przede wszystkim jest to ogromna oszczędność czasu, ale nie tylko. Przedsiębiorca nie tylko nie musi dojeżdżać do biura rachunkowego, ale też nie musi śledzić na bieżąco zmian w prawie podatkowym i innych przepisach. To także niskie koszty prowadzenia księgowości oraz możliwość korzystania z usług biura zlokalizowanego nawet kilkaset kilometrów od Państwa firmy. Wystarczy dostęp do internetu, by móc skorzystać z naszych usług księgowych. Wszystkie sprawy załatwiamy drogą mailową, w razie potrzeby także telefonicznie. Sporządzone dokumenty przesyłane są w postaci plików PDF.

Na rynku pojawia się coraz więcej aplikacji i programów do samodzielnego prowadzenia księgowości online. Jednak wymagają one aktywności przedsiębiorcy i czynności księgowe są niejako przerzucone na niego (wprowadzenie dokumentów, wybranie odpowiednich dla danej działalności opcji w programie, itp.). Wymagają też od użytkownika wiedzy księgowej i podatkowej. Natomiast oferowana przez nas księgowość online prowadzona jest przez zespół specjalistów od księgowości i rachunkowości. Państwa jedynym zadaniem jest przesłanie do nas drogą elektroniczną wskazanych przez nas dokumentów – my zajmiemy się resztą. Dzięki temu mają też Państwo pewność, że wyliczenia, deklaracje, ewidencje i inne dokumenty zostaną sporządzone rzetelnie, poprawnie i zgodnie z aktualnym stanem prawnym.